Nebíčko

Tady jsou ti, kteří nás již opustili. 
Gery by za chvíli oslavil 5 let, bohužel 10. 3. 2022, odešel za duhový most za svou parťačkou Chiko. Nic nenasvědčovalo, že by mu něco bylo, jenže se mu udělal výrůstek mezi předníma nožkama. Gery si ho často poškrábal a tak se mu na něm dělali strupy. Rozhodli jsme se ho nechat odstranit, veterinář potvrdil, že vše šlo dobře, jenže po dvou hodinách od operace to nevydrželo srdíčko. Anestezie udělala své, bohužel je to nepředvídatelné.  

Tato velká bojovnice, která by za chvíli oslavila 6 roků, nás opustila 8. 3. 2022. Chiko jsme si dovezli s mamkou ze srazu chovatelů a stala se naše první vlnité morčátko. Už tehdy v bříšku měla malé miminka na to jak mladá byla, vše však zvládla. Vyhrála dokonce boj po císařském řezu a žila s námi ještě další dva roky. 
Poslední dny to s ní dolů z kopce a ani se jí nedivím, hormonální problémy, zasoplená ze dne na den a nezbylo nám nic jiné, než jí nechat jít.
Zara 17.11.2021 začala rodit, narodili se jí předčasně tři miminka, bohužel mrtvá. Jenže Zara na tom byla hodně špatně a ani návštěva veterináře, která dopadla v pořádku, nepomohla. A ráno 18.11.2021 nás opustila i ona.  

V pondělí 16.11. 2021 nás opustila naše milovaná Ála Carpe Diem, která šla na operaci břišní kýly, která se jí udělala po císařském řezu. K operaci ani nedošlo, protože Álino srdíčko anestezii nevydrželo a snaha ji oživit byla marná. Při následném rentgenu se zjistilo, že měla srdeční vadu a tekutinu na plicích.

17.7.2021 nás opustilo naše první morčátko z CHS, které jsme si koupili, Vanilka.
Není tomu tak dávno, co jsme zjistili, že naše Vanilka se jmenuje Popelka a už jí tak ani nemůžeme říkat. Poslední měsíce to šlo s ní skopce, pořád ubývala na váze, i když vše bylo v pořádku, jedla, pila, ale dost odpočívala.
A včera nadešel její čas, měla skoro pět let a myslím si, že na Saténové morčátko je to dosti úcty hodné. Poslední chvíle strávila v té nejlepší společnosti, u své věrné parťačky Chiko,  vykastrovaného samečka Geryho.

Rizzolli si u nás dožila své stáří, na konec jsem ji, ale musela nechat uspat, protože strašně zhubla, špatně dýchala a pořád jí něco bylo. 
(14.6.2021) 


Dne 27.1.2020 jsme musely nechat uspat naši zakladatelku a také poslední krátkosrsté morčátko Tami.Dne 24.10.2019 jsme musely nechat uspat naši milovanou modelku Lilith.
Lilith poslední dobou byla apatická, i když měla své světlé chvilky. Problém byl v tom, že nejedla, pak jednu dobu nebobkoovala, pak zas měla průjem... A dost ztratila na váze. Po vyšetření na sonu, nám bylo řečeno, že má cysty na vaječníkách. Tyhle operace nedopadnou vždy dobře a s nízkou váhou Lilith jsme si do toho netroufaly jít.William
Těžkým srdcem musíme oznámit, že jsme dnes 20.8.2019, musely nechat uspat našeho zakladatele chovu dlouhosrstých morčátek, Williama.
Bohužel měl stejné příznaky jako Derek a poslední dny už jen hubl, i když jedl. Jeho váha klesla pod 600g a už jen polehával. Nechtěly jsme ho nechat dál trápit a tak jsme ho nechaly jít.
Derek Sebastian
Zemřel 17.2.2018 na akutní selhání ledvin.

Bude se mi po tobě stýskat Derečku!
Komentáře